Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Czy aranżacji pomieszczeń jest potrzebny specjalista?

1Dzisiejszy ogromny wybór w meblach, dodatkach, akcesoriach, że ciężko jest się zdecydować jakie aranżacje wybrać. Pomijając wszystkie pisma i katalogi w których możemy znaleźć gotowe rozwiązania aranżacji. Jednak ja postanowiłem nie wzorować się i nie skupiać na tym co jest już stworzone przez kogoś. Ja osobiście jestem indywidualistą i chciałem mieć coś czego nie ma nikt. Nie chciałem mieć czegoś podobnego, a już na pewno nie takiego samego. Kiedy zdałem sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe. Przez chwilę chciałem zrezygnować z mojej decyzji. Jednak pojawił się projektant wśród środowiska znajomych, który zaproponował pomoc. Powiedział, że aranżacje nie są łatwe. Dlatego warto jest zdecydować się na pomoc kogoś z zewnątrz jeżeli nie mamy w tym doświadczenia. Nikt z nas nie chciałby sytuacji gdzie już wykonamy całą aranżację i jeden mały detal albo szczegół będzie nas drażnił każdego dnia. Ja takiej sytuacji nie chciałem. Zabrałem się więc na zakupy wraz z projektantem. Krok po kroku po drodze tłumaczył mi jakie są ogólne zasady aranżacji.

Chciałem wykonać wszystko jak najtańszym kosztem. Jednak oczywiście szał zakupowy był tak duży, że niestety ale nic z tego nie wyszło. Wydałem więcej niż chciałem wydać. Jednak ogólny końcowy wygląd wszystkich aranżacji, które wykonałem był rewelacyjny. W kuchni postawiłem na minimalistyczne meble z lekkimi dodatkami. Wszystkie sprzęty RTV oczywiście poszły do zabudowy. Wszelkiego rodzaju szafki bez rączek. Super to wygląda. W salonie postanowiłem na dużą grę światła. Mam w salonie bardzo duże okna przez, które wpada dużo światła. Salon postanowiłem zrobić cały w bieli. Białe ściany, meble, i delikatne czerwone dodatki, które bardzo ładnie się ze sobą zgrały. W gabinecie postawiłem na ciemniejsze brązowe meble. Skórzaną czarną kanapę. Nie mogło też zabraknąć akwarium gdyż jestem pasjonatem akwarystyki. W łazience postawiłem na nowoczesność. Meble w nowoczesnym stylu. Kolorystyka ciemno jasna. Bardzo udane połączenie. Na chwilę obecną nie udało mi się wykonać więcej aranżacji z powodu funduszy oczywiście. Jednak wkrótce zamierzam dalej skorzystać z porad jakie otrzymałem od specjalisty i dokończyć resztę aranżacji.

Comments are closed.