Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Czas na remont kuchni.

W prawie każdym domu kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędza się najwięcej czasu. By miło spędzać w niej czas warto pomyśleć o jej unowocześnieniu. Przede wszystkim trzeba położyć płytki. To jest najważniejsza sprawa. Ułatwią nam sprzątanie i na pewno będą wyglądały stylowo. Jeśli nie chcemy wykładać ich na wszystkich ścianach trzeba zakupić panele odporne na wilgoć bądź pomalować je zmywalną farbą, w przypadku zabrudzeń a wiadomo jak to jest w kuchni łatwo będzie można wyczyścić je bez konieczności ponownego malowania. Oczywiście duży stół i wygodne krzesła to podstawa. Kuchnia nie będzie służyć w końcu tylko do gotowania. W sklepach meblowych jest duży wybór, więc to czy wybierzemy narożnik czy owalny stół zależy tylko od wielkości naszego pomieszczenia. Wyposażyć jaw niezbędne urządzenia będzie kolejnym etapem naszego remontu, Przecież ekspres do kawy czy toster są niezbędne. Krajalnica i elektryczny czajnik to także sprawy najwyższej wagi.

Dodatkowo by nasza kuchnia wyglądała na nowoczesną można wzbogacić ją w wiele dekoracyjnych elementów jak typowo kuchenne firany, elegancka lampa czy kolorowe podkładki pod kubki. Jeśli nie mamy dużego metrażu meble warto zrobić na wymiar. Przecież nie ma sensu kombinować i kupować szafki osobno skoro jest możliwość zrobienia ich nawet pod własny projekt. Taki remont obciąży trochę domowy budżet, ale efekt końcowy na pewno będzie zachwycający. Warto, więc nie szczędzić pieniędzy na ulubione pomieszczenie zarówno domowników jak i gości.

 

Leave a Reply