Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Bajkowy pokój dla dziecka.

Urządzenie pokoju dla dziecka wcale nie oznacza sporych wydatków. Trzeba tylko przemyśleć, co chce się zrobić i jakie dekoracje wybrać by dziecko czuło się jak w bajce. Czasem wystarczy tylko nowa tapeta z nadrukami ulubionych bohaterów bądź naklejki świecące w ciemnościach a pokój od razu nabierze nowego charakteru. Warto tez pomyśleć o zmianie mebli, nie koniecznie na nowe. Ozdobienie ich za pomocą fototapet sprawi, iż będą wyglądać jak z najlepszego salonu meblowego. Taki wygląd na pewno zachwyci każdego malucha. Baldachim nad łóżkiem czy kolorowa lampa dodatkowo ozdobią dziecięcy pokoik. Oczywiście istotny jest prawidłowy dobór kolorów. Dziewczynki na pewno zachwycone będą z różowych dodatków, poczują się jak księżniczki w swym małym królestwie.

Dla chłopców raczej polecany jest odcień niebieskiego a dywan z motywem toru wyścigowego na pewno zachwyci każdego małego rajdowca. Urządzając pokoje dla dzieci trzeba pomyśleć o miejscu na zabawki. Warto kupić bądź zrobić specjalne skrzynie, w których pociechy będą trzymać swoje skarby. Pozwoli to tez na utrzymanie porządku a wiadomo dzieci mają z tym duży problem. Jeśli dziecko jest już uczniem dodatkowo trzeba pomyśleć o biurku bądź kąciku do nauki. Szafki na odzież także powinny znaleźć się w pomieszczeniu. Najlepiej, jeśli nauczymy dziecko by samo dbało o wygląd swoich czterech ścian. Nie uda się to na pewno szybko, ale warto przyzwyczajać maluchy do samodzielności. Bajkowe obrazki na ścianach będą doskonałą ozdobą i wykończeniem.

Leave a Reply