Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Akcesoria kuchenne – funkcjonalne i estetyczne

49W kuchni każdej prawdziwej gospodyni powinny znaleźć się akcesoria kuchenne. Do takich zaliczyć przede wszystkim należy noże. Najlepiej od razu zaopatrzyć się w wysokiej jakości komplet noży, z którego każdy ma inne funkcje tj. są noże do obierania warzyw, filetowania, krojenia chleba, krojenia warzyw itp. Najwyższej klasy noże wykonane są ze stali szlachetnej lub chirurgicznej. Obecnie bardzo popularne stały się również noże ceramiczne z uwagi na swoją wytrzymałość i to, że nie wymagają ostrzenia. Warto kupować takie zestawy, które sprzedawane są od razu ze specjalnym stojakiem, w jakim można przechowywać noże po skończeniu ich użytkowania. Do przechowywania noży oraz innych akcesoriów kuchennych służyć może również specjalny zaczep magnetyczny mocowany do ściany.

Takie rozwiązania pozwala na to, by najpotrzebniejsze sprzęty były zawsze pod ręką. Noże to oczywiście podstawowe akcesoria, które muszą obowiązkowo znaleźć się w każdej kuchni, pozostałe są kwestią gustu gospodyni, jaka będzie korzystać z kuchni – niekiedy wystarczą podstawowe, takie jak łyżki cedzakowe, tłuczki do mięsa itp. Jednak kiedy gotowanie jest pasją należy zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria np. wycinarki do owoców.
Kolejną grupą akcesoriów kuchennych są wszelkiego rodzaju pojemniki do przechowywania żywności. Wspomnieć tu należy przede wszystkim chlebaki, które oprócz funkcji praktycznych mogą być także ozdobą kuchni, szczególnie jeśli są ręcznie wykonane na zamówienie. Podobnie może być z pojemnikami do przechowywania przypraw, czyli popularnymi solniczkami i pieprzniczkami, które wykonywane są z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych w różnych kolorach.
Wśród akcesoriów kuchennych, jakie mogą być również ozdobą tego pomieszczenia należy wymienić także minutniki, które znacznie ułatwiają życie każdej gospodyni. Mają one tak wiele form i kolorów, że można wybrać taki, który będzie idealnie komponował się z wystrojem kuchni i pasował do innych akcesoriów, które się już posiada.
Jak więc widać kupując akcesoria kuchenne warto zwracać uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, ale także i estetykę wykonania, tak by kuchnia stała się wyjątkowym miejscem.

Słowa kluczowe:
Akcesoria kuchenne;
Chlebaki;
Łyżki cedzakowe;
Wycinarki do owoców;
Minutniki

Comments are closed.